poniedziałek, 25 marca 2013

ogniście

W ramach ogólnoświatowego przywoływania wiosny powstał taki oto ognisty komplet w kolorach radosnych i absolutnie nie związanych ze śniegiem, mrozem i innymi zimowymi "atrakcjami".

Koraliki to oczywiście toho - mieszanka serii silver lined.B-025, B-026

Jeszcze tydzień lub dwa i sama wreszcie zacznę nosić moje kolczykowe twory. Póki co moje uszy zdobią jeszcze przebitki, ale na wiosnę będzie można już szaleć z kolczykami, kolorami i koralikowymi kulkami. 


B-025


B-025, B-026

Podobno jeszcze tylko kilka dni mrozów i wiosna już do nas zawita. Swoją drogą dziwne to - niby ocieplenie klimatu a tu taaakie mrozy pod koniec marca. Biedne zwierzaki zdrezorientowane są. Niedźwiedzie nie wiedzą czy wstawać na dobre, czy kłaść się spać z powrotem. Bociany, które przyleciały nie mogą znaleźć w tym śniegu nic do jedzenia. Ja jadąc do pracy prawie codziennie mijam mniejsze lub większe stadko saren (tak myślę), które schodzą z gór w poszukiwaniu jedzenia na polach, na których leży pełno śniegu i też pewnie trudno im cokolwiek znaleźć. 
Nadal dokarmiamy ptaki - żarłoki wybredne są i tylko orzechy i słonecznik by jadły.Przylatują do nas wróble i dwa rodzaje sikorek i tak się zastanawiamy co to za gatunki są. Jedne to na 99% sikorki bogatki a drugie są od bogatek sporo mniejsze i nie są tak bardzo żółte na brzuszkach obstawiam, że są to modraszki lub sosnówki. Polecam dokarmianie ptaków - niezłe imprezy potrafią na balkonie robić :-)

Ależ mi się tęskni za Słońcem i ciepłem. Na szczęście do prawdziwej wiosny już bliżej niż dalej :-)

Trzymajcie się gorrąco :-)

fabrycat

5 komentarzy:

 1. Od patrzenia na ten cudowny ognisty komplet robi się na sercu cieplej i znowu zakwita nadzieja, że wiosna tuż, tuż...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bociu dziękuję za odwiedziny :-) Takiego mrozu o tej porze to chyba "najstarsi górale nie pamiętają" :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny komplet, w szczególności kolczyki:)

  OdpowiedzUsuń
 4. ale cieplutkie i soczyste kolorki :) koraliczki są piękne, świetnie je połączyłaś :) dobrze znam temat dokarmiania ptaszków, u mnie jest ich mnóstwo, wiedzą gdzie trafić :D faktycznie najbardziej lubią słonecznik i orzechy :D
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...